ENDER SARAÇ'TAN PROSTATA KARŞI ÖNLEMLER VE BESLENME ŞEKLİ,GÖ

Uzman doktor ender saraç'tan sağlık için faydalı öğütler ve tarifler:
prostat büyümesine karşı iyi gelen ve çok faydalı olan bazı besinleri tüketmekte fayda vardır.
örneğin;

e vitamini:günlük olarak tükettiğimiz et,süt,yoğurt gibi besinlerde bol miktarda bulunur.
soğuk palmetto:bodur bir palmiye cinsidir.kızılderililer bunu  kullanmışlar ve geleneksel bir ilaç haline getirmişlerdir.erkekler için prostata karşı ,tazyiksiz işeme sorunu için ve diğer idrar problemleri için kullanılır. amerikalılar önceleri kızılderili ilaçlarını çok ciddiye almamışlar ama ,daha sonradan gerçektende çok faydalı olduğunu görüp bu konudaki araştırmalarını yoğunlaştırmışlardır.bu ilaçta onlardan biridir.
çinko :kabak çekirdeğinde bol miktarda bulunur.günde 1 avuç kabak çekirdeği tüketüilmelidir.
sarımsak:günde 2-3 diş sarımsak tüketimide prostata karşı önleyicidir. ayrıca sarımsak kanı sulandırır. sarımsağın kokusundan dolayı yemekte tereddüd ediyorsanız sarısağın kokusunu giderici bazı yöntemler var.mesela:saırımsağı yarım cevve süt içinde hafif haşlayarak tükete bilirsiniz. tereyağda hafifçe kavurmakla  yada sarımsağı bütün olarak yutarak ta kokusunu en aza indirgemiş olursunuz.

Göz akıntısı için:yeşil çay ve papatya çayı bierebirdir.eşit oranda yeşil çayı ve papatyayı yarım cezve suda 2 dakika kadar demle ve ılındıktan sonra pamuğu bu suya batırarak 10 dakika kadar gözlerinin üzerinde beklet.

Yorum Yaz
-->