KURUSOĞAN KÜRÜ VE SOĞANIN FAYDALARI

31.10.2008 deki seda sayanın programına katılan bitki profesörü,ibrahim adnan saraçoğlu yine her haftaki gibi ;bitkilerin mucizevi özelliklerinden bahsetti. hangi bitki nelere faydalı,bu bitkileri nasıl kullanmalı gibi sorulara yanıtlar verdi.
BEYAZ KURU SOĞAN KÜRÜNÜN UYGULANIŞI VE FAYDALARI:
Orta boy beyaz kuru soğanın kabuklarını soyun ve 2,5 su bardağı klorsuz suyu kaynatıp içine atın 5 dakika kaynatın .15 gün boyunca hergün taze olarak hazırlayın ve öğleden önce ve sonra bunun suyunu için.
polikistikoveri olanlara,sitresten dolayı adet gecikmiş olan hanımalra,ve küçük miyomlara karşı çok faydalı olacaktır.
akuru soğanın bir başka özelliğide;erkeklerde meydana gelen prostatit yani prostat içi iltaihaplanmalarına karşıda şifa sağlamasıdır.bunun içinde erkekler soğanı dilimleyin ve bir dilim ekmekle birlikte tüketin bu iltihaptan dolayı meydana gelen ağrılarınıza çözüm olacaktır.
kuru beyaz soğanın bir başka şifası; özellikle hanımlarda meyda gelmiş olan sırtta,omuzda yada vücudun herhangi biryerinde çıkmış olan iltihaplı sivilceler için de çok faydalı oluşudur. bunun için kuru  beyaz soğanın suyunu çıkarın ve iltihaplı sivilcelerin üzerine pamuklu kulak çöpü yardımıyla sürün. günde ikidefa uygulayın. iltihaplı sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz.
kuru soğanın diğe bir şifasıda ,akıntısı çok fazla olan hanımlar hamile kalmakta zorluk çekerler. eğer tüp bebek yapmaya karar verdiyseniz ve çok fazla akıntı şikayetiniz de varsa doktorunuza da danışarak öncelikle bu soğan kürünü uygulayıp akıntılarınızdan kurtulun ve daha sonra tüp bebek işlemlerine başlayın .daha başarılı sonuçlar alırsınız.
son olarak ta
 kurusoğanın kulak ağrılarınada iyi geldiğine değinen saraçoğlu; bunun içinde ;yine soğanın kendi suyunu çıkarın ve sadece 1 damla ağrıyan kulağınıza damlatın . ağrınızın bir anda bıçakla kesilmiş gibi kesileceğinizi görürsünüz diyor.
 

Yorum Yaz
-->